Biuro paszportowe Opole

Katalog wyszukanych fraz

prishna.serwis

Temat: Wakacje z RUSSem ;-) Grecja!
" />Ponizej mail, ktory dzis zostal wysłany do uczestników Wyjazdu do Grecji

Cześć,

mail jest adresowany do wszystkich uczestników Wielkiej Wrześniowej Wyprawy do Grecji

1. Wpłaty
31 lipca upływa termin wpłacenia II raty za wyjazd (w zależności od terminu, w którym zgłaszaliście sie na wyjazd jest to 399/419/449 zł). Wpłacić możecie na konto lub osobiście w przyszłym tygodniu w Biurze RUSS AWF (w godz. 9-14).

Dane do przelewu:
BZ WBK
54 1090 1346 0000 0001 0514 4128,
Marcin Dobrzański, Poznań

Koniecznie dopisek - "Grecja Imie i nazwisko"

2. Koszulka
Każda osoba która chce również pamiatkową koszulkę, dopłaca 20 zł do kwoty wpłaty, oraz podaje rozmiar koszulki.

3. Urlopy Dziekańskie
Każda osoba z AWF Poznań, która w terminie do 31 lipca dokona ostatecznej opłaty za wyjazd, otrzyma pismo od Rady Uczelnianej Samorzadu Studenckiego AWF Poznań, które zgodnie z regulaminem będzie stanowiło podstawę do ubiegania się o urlop krótkoterminowy, w okresie 19.09-02.10 (daje to możliwośc walki z ****wyedytowano***** wykładowcami). Pisma będą do odbioru w Biurze RUSS po 3 sierpnia.

4. Rezygnacje/zamiany

Jak już wiecie, nie ma mozliwości wprowadzania zamian, czas ich zgłaszania już minął, jestem w kontakcie z osobami które mają ten problem i staramy się cos wymyslic.

5. Nieotrzymywanie maili

Niektórzy, mimo że się zapisali, nie dostają maila, prawdopodobnie z powodu nieczytelnego lub błędnego podania adresu mailowego. Prosze takie osoby o kontakt.

6. NA DESER KILKA INFORMACJI O WYJEŹDZIE:

Jest nas ponad 210 osób! Wyjazd z Poznania, 19 września (niedziela) około godz. 19. Tam wsiada ekipa z Poznania, Gorzowa oraz Gdańska. Po drodze zabieramy Opole (w nocy około godz. 1:00) oraz Katowice (w nocy około godz. 3:00). Szczegóły dotyczące miejsc wsiadania, dostaniecie później. Bedzie około 4-5 autokarów. Jedziemy cały 20 września, w godzinach porannych 21 września jesteśmy na miejscu. (kwaterowanie w pokojach 2 i 3osobowych, wraz z łazienką oraz aneksem kuchennym).
Na miejscu z pewnością: ognisko, imprezy w klubie King Size, beach party, słynny bieg śmierci w edycji greckiej, sportowe igrzyska i wiele innych odjechanych atrakcji!
W Polsce będziemy 2 października, w godzinach porannych.

Na początku sierpnia dostaniecie na maile szczegółowe informacje dotyczace wyjazdu, tego co brać, czego nie brać. PAMIETAJCIE O WYROBIENIU PASZPORTÓW! W najblizszych dniach będę kontaktował się z niektórymi osobami, które nie podały pełnych danych do formularzy.

Udanych wakacji
Źródło: studenci.awf.poznan.pl/forum/viewtopic.php?t=340Temat: [Województwo Opolskie] Województwo do likwidacji ?
Czy śląskie powinno połączyć się z opolskim?
Przemysław Jedlecki2008-08-25, ostatnia aktualizacja 2008-08-25 19:57Michał Buchta, politolog z Żor i działacz RAŚ, założył stronę gornoslaskie.pl, na której przekonuje, że województwo śląskie powinno połączyć się z opolskim w jedno - górnośląskie. Politycy są sceptycznie nastawieni do pomysłu. - Jeśli zaczniemy dyskusję o województwie górnośląskim, otworzymy puszkę Pandory - mówi Marek Wójcik, poseł PO.

Skoro jest województwo dolnośląskie, to logika nakazuje, żeby było też górnośląskie. W końcu Opole to stolica Górnego Śląska - mówi Buchta i dodaje, że województwo opolskie nie sprawdziło się, ponieważ województwa śląskie i dolnośląskie radzą sobie o wiele lepiej w niemal wszystkich dziedzinach. W dodatku opolskie straciło ostatnio szansę na fabrykę Mercedesa.

Buchta twierdzi, że Górny Śląsk w jednym województwie będzie miał wiele zalet. - Po pierwsze, o wiele łatwiej będzie je promować, a po drugie, duży może więcej, więc województwo górnośląskie mogłoby liczyć na większe unijne dotacje - mówi Buchta.


Jego zdaniem takie województwo byłoby tańsze, ponieważ przy okazji łączenia urzędów wojewódzkich można by zmniejszyć armię urzędników. - Minusem może być to, że mieszkańcy aglomeracji katowickiej mieliby dalej do stolicy województwa. Ale z drugiej strony co przeciętny obywatel ma do załatwienia u wojewody? Najczęściej paszport, o ile nie ma gdzieś bliżej biura paszportowego - dodaje Buchta.

Uważa też, że zmiana nazwy i granic województwa będzie prosta. - Wystarczy zmienić ustawę o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa, wojewoda mógłby urzędować w Opolu, a sejmik nadal byłby w Katowicach. Z kolei część małopolską województwa śląskiego można by przyłączyć do małopolskiego - wyjaśnia Buchta, który ma nadzieję, że uda mu się przekonać do swojej wizji polityków i mieszkańców obydwu województw.

Z tym jednak może być problem. Parlamentarzyści są bowiem wyjątkowo sceptycznie nastawieni do pomysłu. Leszek Korzeniowski, poseł i szef PO w województwie opolskim, uważa, że opolskie się sprawdziło.

- Jest małe, a przez to dobrze zorganizowane. Mamy też mniejszość niemiecką, która w dużym województwie mogłaby się rozmyć. No i nie każde województwo musi mieć silny przemysł - wylicza poseł. - Zresztą do 2013 roku nie ma mowy o żadnych zmianach. Opolskie tak jak inne województwa ma swój program inwestycji unijnych i trzeba go zakończyć. Co będzie później? Może wyklaruje się jakiś nowy pomysł na ten region - mówi Korzeniowski.

Jego klubowy kolega z Katowic, poseł Marek Wójcik, też nie myśli o zmianach. Tłumaczy, że podział kraju na województwa nie może się zmieniać co parę lat. - Jeśli zaczniemy dyskusję o województwie górnośląskim, otworzymy puszkę Pandory. Wtedy od razu pojawią się głosy dotyczące wyjścia z takiego tworu Częstochowy i Bielska-Białej - obawia się Wójcik.
Źródło: forum.gkw24.pl/viewtopic.php?t=378